V dnešním světě je technologie neodmyslitelnou součástí našich životů, a to platí i pro naše domovy. Chytrá domácnost není už jen věcí budoucnosti, ale realitou, která nám přináší nejen větší pohodlí, ale i úspory. V tomto článku se podíváme na to, jak přesně chytrá domácnost funguje, jaké technologie a systémy ji tvoří a jak mohou tyto inovace přispět k efektivnějšímu využití energií. Zjistíme, jak můžete svůj domov proměnit v inteligentní prostor, který nejen reaguje na vaše potřeby, ale také pomáhá chránit životní prostředí a šetřit vaše peníze.
Zálohy na energie se staly v posledních letech středem pozornosti mnoha domácností v České republice. Vzhledem k vysokým cenám za energie je mnozí z nás začali řešit více, než kdy dříve. Na konci tohoto roku však končí vládou stanovené energetické stropy a je třeba této problematice opět věnovat pozornost. Zároveň velcí dodavatelé snižují ceny jak u fixovaných, tak nefixovaných produktů. Nyní je tedy klíčový čas zhodnotit, jestli jsou vaše zálohy nastaveny správně.
Jedním z nejvíce emocionálně nabitých okamžiků v životě je prodej nemovitosti. Často je nemovitost spojená s mnoha vzpomínkami, úsilím a investicemi do úprav, které jsme v průběhu let provedli. Není tak divu, že když přijde čas na určení ceny, máme mnohdy přehnaná očekávání.
Velmi často se setkávám s tím, že lidé očekávají za svou nemovitost vyšší částku, než je její skutečná tržní hodnota. Každý by měl mít realistické představy o tom, kolik může za svůj dům, byt či pozemek požadovat. Jedním z klíčových faktorů v této oblasti jsou emoce a vzpomínky majitelů, které zasahují do objektivního hodnocení ceny. V tomto článku vám přiblížím, proč se někdy tyto odhady od reality tak liší.
Kromě výběru správné nemovitosti je pro spokojené bydlení důležité mít i dobré sousedy. Ať už bydlíte v bytě nebo v domě, mít dobré sousedy je k nezaplacení. Vždyť hluční nebo problémoví sousedé mohou vážně poškodit vztahy a ovlivnit kvalitu bydlení a života jako takového. Zvláště pokud bydlíte v bytovém domě, kde se sousedům a jejich zvykům nelze tak snadno vyhnout. Dá se s tím něco dělat?
Ať už se chystáte koupit auto, plánujete dovolenou nebo se chystáte prodat nemovitost, opatrnost je na místě. Stejně jako u jiných oborů i v realitách se najdou nepoctiví lidé. Profesionálové pracující v primárním zájmu klienta by měli klientovi objasnit veškeré potenciální nástrahy. V následujícím článku probereme tři nejčastější neetické praktiky v realitní branži.
Připravujete se na rekonstrukci nemovitosti a toužíte po tom, aby vše proběhlo hladce a bez zbytečných komplikací? Ať už plánujete kompletní přestavbu nebo jen malou renovaci, může vás čekat nespočet úskalí. V tomto článku se zaměříme na nejčastější chyby, kterých se lidé při rekonstrukci dopouštějí.
Při prodeji nemovitostí je třeba sledovat trendy na trhu nemovitostí. To ale neznamená porovnávat cenovky podobných bytů a domů v inzerci. Právě u nich se prodej nedaří, třeba i po několik měsíců. Relevantní údaje poskytují informace z katastru nemovitostí, pokles prodejů nemovitostí představuje oproti loňsku 30 % a zároveň dochází k výraznému zlevňování.
Koupě nemovitosti byla vždy bezpečným přístavem, pokud chtěl investor ochránit úspory před rozbouřenými vodami inflace a nejistotou na trzích. Ceny českých nemovitostí ale nutí investory poohlédnout se dál než za humna. Které zahraniční nemovitosti jsou v kurzu?
Oživení realitního trhu může přinést současné snižování sazeb hypotečních úvěrů spolu s poklesem cen nemovitostí. Na výraznější pokles sazeb ale musí klienti bank počkat do chvíle, kdy ČNB dostane inflaci pod kontrolu a sníží základní REPO sazbu.
Všeobecné zdražování se samozřejmě dotýká i nákladů na bydlení. Turbulentní růst cen energií a inflace jsou hlavním argumentem pronajímatelů pro zvýšení cen nájemného. Za jakých podmínek může pronajímatel zvýšit nájemné a co vše je třeba dodržet?